Национальный олимпийский комитет Республики Беларусь

Вiртуальны музей

Сукенка удзельніцы парада фізкультурнікаў 1946 Яўгеніі Сушковай Пераходзячы прыз па стральбе Камітэта па фізічнай культуры і спорту пры Савеце Міністраў СССР Пераходзячы прыз па конным спорце Камітэта па фізічнай культуры і спорту пры Савеце Міністраў СССР Дыплом за чацвёртае месца на XV летніх Алімпійскіх гульнях Анатоля Юліна (легкая атлетыка) Майка алімпійскага чэмпіёна XVII летніх Алімпійскіх гульняў у Рыме 1960 С.Л. Макаранка (каноэ) Фехтавальны касцюм і шпага срэбранага прызёра XIX летніх Алімпійскіх гульняў у Мехіка 1968 Аляксея Ніканчыкава (фехтаванне) Срэбраная рапіра, кубак "Martini" і медаль імя П'ера дэ Кубертэна чатырохразовай алімпійскай чэмпіёнкі Е.Д. Бяловай (фехтаванне) Факел XXII летніх Алімпійскіх гульняў у Маскве 1980 Лампада XXII летніх Алімпійскіх гульняў у Маскве 1980 Факел і лампада XXII летніх Алімпійскіх гульняў у Маскве 1980 Касцюм суддзі ўсесаюзнай катэгорыі В.В. Фаворскага з XXII летніх Алімпійскіх гульняў у Маскве 1980 Прыз "Fair Play" ("Сумленная гульня") і барцоўкі трохразовага алімпійскага чэмпіёна А.В. Мядзведзя (барацьба вольная) Прыз "Fair Play" ("Сумленная гульня") трохразовага алімпійскага чэмпіёна А.В. Мядзведзя (барацьба вольная) Абутак срэбранай прызёркі XXV летніх Алімпійскіх гульняў у Барселоне 1992 Наталлі Шыколенка (лёгкая атлетыка) з подпісам Абутак срэбранай прызёркі XXV летніх Алімпійскіх гульняў у Барселоне 1992 Наталлі Шыколенка (лёгкая атлетыка) з подпісам Кап'ё срэбранай прызёркі XXV летніх Алімпійскіх гульняў у Барселоне 1992 Наталлі Шыколенка (лёгкая атлетыка) з подпісам Кап'ё срэбранай прызёркі XXV летніх Алімпійскіх гульняў у Барселоне 1992 Наталлі Шыколенка (лёгкая атлетыка) з подпісам Прыз імя Джэсі Оўэнса шасціразовага алімпійскага чэмпіёна XXV летніх Алімпійскіх гульняў у Барселоне 1992 Віталя Шчэрба (спартыўная гімнастыка) Канькабежны касцюм срэбранага прызёра XVII зімовых Алімпійскіх гульняў у Лілехамеры 1994 Ігара Жэлезоўскага (канькабежны спорт) Прыз МАК "За адзінства алімпійскага руху" У.М. Рыжанкова (першы прэзідэнт НАК Беларусі) Талісман і памятны медаль XXVI летніх Алімпійскіх гульняў у Атланце 1996 Кубак за першае месца на этапе Кубка света 1999/2000 па фрыстайле на гары Буллер алімпійскага чэмпіёна XXI зімовых Алімпійскіх гульняў Аляксея Грышына Веласіпедны касцюм бронзавай прызёркі XXVIII летніх Алімпійскіх гульняў у Афінах 2004 Наталлі Цылінскай (веласіпедны спорт) Кубак алімпійскага чэмпіёна XXI зімовых Алімпійскіх гульняў у Ванкуверы 2010 Аляксея Грышына за перамогу ў Кубке міра па фрыстайле Факел XXVIII летніх Алімпійскіх гульняў і вянок алімпійскай чэмпіёнкі гэтых гульняў Юліі Несцярэнка Факел і памятны медаль XX зімовых Алімпійскіх гульняў у Турыне 2006 і кубкі двухразовага прызёра Алімпійскіх гульняў Дмітрыя Дашчынскага (фрыстайл) і алімпійскага чэмпіёна XXІ зімовых Алімпійскіх гульняў у Ванкуверы 2010 Аляксея Грышына (фрыстайл) Прыз "Fair Play" ("За высакароднасць у спорце") уладальніка Кубка свету і Еўропы У.В. Самсонава (настольны тэніс) Міні-скульптура "Барцы" на 70-годдзе трохразовага алімпійскага чэмпіёна А.В. Мядзведзя (барацьба вольная) Медалі алімпійскага чэмпіёна XXII зімовых Алімпійскіх гульняў у Сочы 2014 Антона Кушніра (фрыстайл) Кубак другога Каляднага міжнароднага турніру аматараў хаккея на прыз Прэзідэнта Рэспублікі Беларусь Кубак двухразовага прызёра зімовых Алімпійскіх гульняў Дзмітрыя Дашчынскага (фрыстайл) за першаяе месца на Этапе Кубка свету па фрыстайле 2005/2006 Прыз МАК "Спорт і прапаганда алімпізму" Г.П. Алясеенка (дырэктар РЦАП па лёгкай атлетыцы) Прыз МАК "Спорт і прапаганда алімпізму" Г.П. Алясеенка (дырэктар РЦАП па лёгкай атлетыцы) Залаты медаль XXIX летніх Алімпійскіх гульняў у Пекіне 2008 Аляксандра Багдановіча (каноэ) Залаты медаль XXIX летніх Алімпійскіх гульняў у Пекіне 2008 Аляксандра Багдановіча (каноэ) Факел і талісманы XXIX летніх Алімпійскіх гульняў у Пекіне 2008 Медаль імя П'ера дэ Кубертэна чатырохразовай алімпійскай чэмпіёнкі Е.Д. Бяловай (фехтаванне) Прыз МАК "Спорт супраць допінгу" М.Г. Кручынскага (дырэктара НДІ фізкультуры і спорту) Прыз МАК "Спорт супраць допінгу" М.Г. Кручынскага (дырэктара НДІ фізкультуры і спорту) Ордэн Пашаны М.І. Казека (фрыстайл) Узнагароды М.І. Казека (фрыстайл) Памятная талерка за удзел у XXI зімовых Алімпійскіх гульнях у Ванкуверы 2010 Хакейная форма і канькі Руслана Салея Трафей Міжнароднага алімпійскага камітэта за сацыяльную адказнасць спорту І.Г. Семянені (намеснік старшыні Беларускай федэрацыі гандбола) Спецыяльны прыз МАК за натхненне моладзі і капялюш з подпісам чатырохразовай алімпійскай чэмпіёнкі Дар'і Домрачавай (біятлон) Спецыяльны прыз МАК за натхненне моладзі чатырохразовай алімпійскай чэмпіёнкі Дар'і Домрачавай (біятлон) Срэбраны медаль XXX летніх Алімпійскіх гульняў у Лондоне 2012 Аляксандра Багдановіча (каноэ) Вясло для каноэ драўлянае алімпійскага чэмпіёна XVII летніх Алімпійскіх гульняў у Рыме 1960 С.Л. Макаранка і вясло для каноэ карбонавае алімпійскага чэмпіёна XXIX летніх Алімпійскіх гульняў у Пекіне 2008 Андрэя Багдановіча Медалі алімпійскага чэмпіёна XXII зімовых Алімпійскіх гульняў у Сочы 2014 Антона Кушніра (фрыстайл)

Hовости

Международный олимпийский комитет
Международный олимпийский комитет
Ассоциация национальных олимпийских комитетов
Ассоциация национальных олимпийских комитетов
Европейские олимпийские комитеты
Европейские олимпийские комитеты

Наши олимпийские чемпионы

Видеогалерея

Мы в Instagram

Генеральные спонсоры

Официальные спонсоры

Партнеры

Олимпийские виды спорта

Академическая гребля
Бадминтон
Баскетбол
Бейсбол
Бокс
Борьба
Велоспорт
Водное поло
Волейбол
Гандбол
Гольф
Гребля на байдарках и каноэ
Гребной слалом
Дзюдо
Каратэ
Конный спорт
Легкая атлетика
Настольный теннис
Парусный спорт
Плавание
Пляжный волейбол
Прыжки в воду
Прыжки на батуте
Регби
Серфинг
Синхронное плавание
Скалолазание
Скейтбординг
Современное пятиборье
Спортивная гимнастика
Стрельба из лука
Стрельба пулевая
Таэквондо
Теннис
Триатлон
Тяжелая атлетика
Фехтование
Футбол
Хоккей на траве
Художественная гимнастика
Биатлон
Бобслей
Горнолыжный спорт
Керлинг
Лыжное двоеборье
Лыжные гонки
Прыжки с трамплина
Санный спорт
Скелетон
Скоростной бег на коньках
Сноуборд
Фигурное катание
Фристайл
Хоккей
Шорт трек
Спортклуб ФПБ
ОСК "Стайки"
БГУФК
Ветераны физической культуры и спорта
Президентский спортивный клуб
Портал Президента
СТВ
Спортивная панорама
3
Прессбол
Вечерний Минск
Вверх