Больш за 25 беларускіх спартсменаў і трэнераў ўдастоены дзяржаўных узнагарод за дасягненне высокіх вынікаў

Больш за 25 беларускіх спартсменаў і трэнераў ўдастоены дзяржаўных узнагарод за дасягненне высокіх вынікаў на І Еўрапейскіх гульнях 2015 года ў Баку, XXXI летніх Алімпійскіх, XV летніх Паралімпійскіх гульнях 2016 года ў Рыа-дэ-Жанэйра і значны асабісты ўклад у развіццё фізічнай культуры і спорту. Адпаведны ўказ №450 Прэзідэнт Беларусі Аляксандр Лукашэнка падпісаў 13 снежня 2016 года.

За дасягненне высокіх спартыўных вынікаў на І Еўрапейскіх гульнях 2015 года ў г.Баку (Азербайджанская Рэспубліка), ХХХІ летніх Алімпійскіх, ХV летніх Паралімпійскіх гульнях 2016 года ў г.Рыа-дэ-Жанэйра (ФедэратыўнаяРэспубліка Бразілія) і вялікі асабісты ўклад у развіццë фізічнай культуры і спорту: 

1. Узнагародзіць:

ордэнам Айчыны ІІІ ступені
Бокага Ігара Аляксандравіча спартсмена-інструктара нацыянальнай каманды Рэспублікі Беларусь па інваспорце ўстановы ”Рэспубліканскі цэнтр алімпійскай падрыхтоўкі па паралімпійскіх і дэфлімпійскіх відах спорту“
Вішнякова Генадзія Аляксеевіча старшага трэнера нацыянальнай каманды Рэспублікі Беларусь па інваспорце ўстановы ”Рэспубліканскі цэнтр алімпійскай падрыхтоўкі па паралімпійскіх і дэфлімпійскіх відах спорту“
Ганчарова Уладзіслава Алегавіча спартсмена-інструктара нацыянальнай каманды Рэспублікі Беларусь па скачках на батуце ўстановы ”Рэспубліканскі цэнтр алімпійскай падрыхтоўкі па прыкладных відах спорту“
Ізотава Уладзіміра Леанідавіча спартсмена-інструктара нацыянальнай каманды Рэспублікі Беларусь па інваспорце ўстановы ”Рэспубліканскі цэнтр алімпійскай падрыхтоўкі па паралімпійскіх і дэфлімпійскіх відах спорту“
Праневіча Андрэя Уладзіміравіча спартсмена-інструктара нацыянальнай каманды Рэспублікі Беларусь па інваспорце ўстановы ”Рэспубліканскі цэнтр алімпійскай падрыхтоўкі па паралімпійскіх і дэфлімпійскіх відах спорту“
Уласаву Вольгу Анатольеўну галоўнага трэнера нацыянальнай каманды Рэспублікі Беларусь па скачках на батуце ўстановы ”Рэспубліканскі цэнтр алімпійскай падрыхтоўкі па прыкладных відах спорту“
Шаршукова Віктара Яўгеньевіча старшага трэнера нацыянальнай каманды Рэспублікі Беларусь па цяжкай атлетыцы дзяржаўнай установы ”Рэспубліканскі цэнтр алімпійскай падрыхтоўкі ”Стайкі“
ордэнам Пашаны
Герасіменю Аляксандру Віктараўну спартсмена-інструктара нацыянальнай каманды Рэспублікі Беларусь па плаванні ўстановы ”Рэспубліканскі цэнтр алімпійскай падрыхтоўкі па водных відах спорту“
Літвінчук Марыну Віктараўну спартсмена-інструктара нацыянальнай каманды Рэспублікі Беларусь па веславанні на байдарках і каноэ Міністэрства спорту і турызму
Ляпешка Надзею Міхайлаўну спартсмена-інструктара нацыянальнай камандыРэспублікі Беларусь па веславанні на байдарках і каноэ ўстановы ”Рэспубліканскі цэнтр алімпійскай падрыхтоўкі па вяслярных відах спорту“
Мамашук Марыю Русланаўну спартсмена-інструктара нацыянальнай каманды Рэспублікі Беларусь па барацьбе вольнай дзяржаўнай установы ”Рэспубліканскі цэнтр алімпійскай падрыхтоўкі ”Стайкі“
Наумаву Дар’ю Сяргееўну спартсмена-інструктара нацыянальнай каманды Рэспублікі Беларусь па цяжкай атлетыцы Міністэрства спорту і турызму
Самсонава Уладзіміра Віктаравіча прафесійнага спартсмена па настольным тэнісе спартыўнага клуба ”Факел Газпром“, г.Арэнбург (Расія)
Худзенка Вольгу Сяргееўну спартсмена-інструктара нацыянальнай каманды Рэспублікі Беларусь па веславанні на байдарках і каноэ ўстановы ”Рэспубліканскі цэнтр алімпійскай падрыхтоўкі па вяслярных відах спорту“
Ціхана Івана Рыгоравіча спартсмена-інструктара нацыянальнай каманды Рэспублікі Беларусь па лёгкай атлетыцы Міністэрства спорту і турызму
медалём ”За працоўныя заслугі“
Белана Валерыя Іванавіча трэнера-ўрача нацыянальнай каманды Рэспублікі Беларусь па стральбе кулявой установы ”Рэспубліканскі цэнтр алімпійскай падрыхтоўкі па прыкладных відах спорту“
Грыгаран Марыну Мартунаўну галоўнага трэнера нацыянальнай каманды Рэспублікі Беларусь па інваспорце ўстановы ”Рэспубліканскі цэнтр алімпійскай падрыхтоўкі па паралімпійскіх і дэфлімпійскіх відах спорту“
Трыпуця Аляксандра Часлававіча спартсмена-інструктара нацыянальнай каманды Рэспублікі Беларусь па інваспорце ўстановы ”Рэспубліканскі цэнтр алімпійскай падрыхтоўкі па паралімпійскіх і дэфлімпійскіх відах спорту“
2. Прысвоіць ганаровыя званні Рэспублікі Беларусь:
”Заслужаны майстар спорту Рэспублікі Беларусь“
Гамзатаву Джавіду Шакіравічу спартсмену-інструктару нацыянальнай каманды Рэспублікі Беларусь па барацьбе грэка-рымскай дзяржаўнай установы ”Рэспубліканскі цэнтр алімпійскай падрыхтоўкі ”Стайкі“
Мазуронак Вользе Сяргееўне спартсмену-інструктару 2-га аддзела дзяржаўнай установы ”Спартыўны камітэт Узброеных Сіл Рэспублікі Беларусь“, малодшаму сяржанту
Махневай Маргарыце Рыгораўне спартсмену-інструктару нацыянальнай каманды Рэспублікі Беларусь па веславанні на байдарках і каноэ ўстановы ”Рэспубліканскі цэнтр алімпійскай падрыхтоўкі па вяслярных відах спорту“
Саідаву Ібрагіму спартсмену-інструктару нацыянальнай каманды Рэспублікі Беларусь па барацьбе вольнай дзяржаўнай установы ”Рэспубліканскі цэнтр алімпійскай падрыхтоўкі ”Стайкі“
”Заслужаны трэнер Рэспублікі Беларусь“
Ласіцу Аляксандру Міхайлавічу галоўнаму трэнеру нацыянальнай каманды Рэспублікі Беларусь па барацьбе вольнай дзяржаўнай установы ”Рэспубліканскі цэнтр алімпійскай падрыхтоўкі ”Стайкі“
Пятрэнку Ігару Анатольевічу галоўнаму трэнеру нацыянальнай каманды Рэспублікі Беларусь па барацьбе грэка-рымскай дзяржаўнай установы ”Рэспубліканскі цэнтр алімпійскай падрыхтоўкі ”Стайкі“
Смалю Сяргею Мікалаевічу трэнеру-выкладчыку па барацьбе вольнай установы ”Школа вышэйшага спартыўнага майстэрства“
Сушчыну Сямёну Яфімавічу трэнеру-выкладчыку ўстановы ”Рэспубліканскі цэнтр алімпійскай падрыхтоўкі па паралімпійскіх і дэфлімпійскіх відах спорту“

Прэзiдэнт Рэспублiкi Беларусь            А.Лукашэнка

  14 декабря 2016